Dėl dvigubo apmokestinimo panaikinimo
Klausimas: Lietuvos gyventojas yra įdarbintas Lietuvos įmonėje, bet 9 mėnesius buvo išsiųstas dirbti į Vokietiją. Lietuvos darbdavys išskaičiavo ir sumokėjo pajamų mokestį Lietuvoje nuo viso išmokėto darbo užmokesčio, įskaitant už darbą Vokietijoje. Pasibaigus 2021 m., gyventojas nuo darbo užmokesčio už darbą Vokietijoje pajamų mokestį sumokėjo Vokietijoje. Taikant dvigubo pajamų apmokestinimo išvengimo sutartį, pajamos už darbą Vokietijoje turi būti apmokestintos Vokietijoje. Kaip užpildyti GPM311 deklaraciją, kad gyventojas susigrąžintų Lietuvoje išskaičiuotą pajamų mokestį nuo Vokietijoje apmokestintų pajamų?
Atsakymas: Darbo užmokestis deklaruojamas 2 eilutėse (B dalyje „Darbo pajamos“): 3 mėnesių darbo užmokestis – kaip gautas Lietuvoje, 9 mėnesių – kaip gautas Vokietijoje. Deklaruojant Vokietijoje gautą darbo užmokestį, tam skirtoje vietoje turi būti įrašoma nuo jo paties gyventojo į Vokietijos biudžetą sumokėta pajamų mokesčio suma. Deklaruojant už darbą Lietuvoje gautą darbo užmokestį, įrašoma darbdavio išskaičiuota ir į Lietuvos biudžetą sumokėta visa pajamų mokesčio (įskaitant ir nuo darbo Vokietijoje pajamų) suma. Naikinant dvigubą pajamų apmokestinimą, darbdavio nuo 9 mėnesių darbo užmokesčio išskaičiuota ir į Lietuvos biudžetą sumokėta pajamų mokesčio suma bus grąžinta gyventojui pagal jo pateiktą deklaraciją ir pridėtus mokesčio sumokėjimą Vokietijoje patvirtinančius dokumentus. _______________________________________________________________________________________________________________________
Darbo užmokestis ir dienpinigiai už darbą užsienio valstybėje
Klausimas: Nuolatinis Lietuvos gyventojas gauna darbo užmokestį ir dienpinigius už darbą užsienio valstybėje. Darbo užmokestis apmokestintas dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties valstybėje, t. y. Lietuvoje neapmokestinamas. Kaip deklaruoti dienpinigius? Ar kartu su darbo užmokesčiu ar atskirai?
Atsakymas: Užsienio valstybių mokesčių administratoriai darbo užmokesčio ir dienpinigių duomenis VMI dažnai pateikia bendromis sumomis. Tokiais atvejais, taip pat kai gyventojo turimuose dokumentuose darbo užmokesčio ir dienpinigių sumos neišskirtos, jas galima deklaruoti viena eilute kaip darbo pajamas (01 kodu). Kai iš gyventojo turimų dokumentų ar užsienio mokesčių administratorių pateiktų duomenų galima nustatyti darbo užmokesčio ir dienpinigių sumas, jos deklaruotinos dviem atskirais įrašais, dienpinigių suma – 05 kodu. _______________________________________________________________________________________________________________________
Pajamų rūšies kodo patikslinimas
Klausimas. Užpildant deklaraciją vedliu, pastebėta, kad įmonė neteisingai pranešė pajamų rūšies kodą. Kaip patikslinti pajamų rūšies kodą?
Atsakymas. Pastebėjus, kad įmonė pranešė duomenis, tačiau nurodė neteisingą pajamų rūšies kodą, spauskite įrašo redagavimo mygtuką ir Duomenų tikslinimo lange paspauskite "Pajamų rūšies keitimas".
Atsidariusiame lange pakeiskite pajamų rūšį ir išsaugokite.
_______________________________________________________________________________________________________________________
Dėl padidinto NPD
Atsiradus arba pasibaigus teisei į papildomą NPD ar teisei į didesnį papildomą NPD, šis dydis pradedamas arba nustojamas taikyti nuo kitą, negu atsirado arba pasibaigė teisė į jį, mėnesį gautų pajamų.
Pavyzdžiui:
- Gyventojui padidintas NPD nustatytas 2021-03-03, tokiu būdu teisė taikyti padidintą NPD atsiranda nuo kito mėnesio, t. y. 2021 m. balandžio mėn.;
- Gyventojui maksimalus NPD nustatytas iki 2021-09-16, tokiu būdu teisė taikyti padidintą NPD galioja iki 2021 m. rugsėjo mėn. imtinai.
Jūsų naršyklėje Flash rodymo priemonės yra neįdiegtos arba išjungtos.